Skip to main

הצלחה באתר הבנייה באמצעות שימוש בפלטפורמת נתונים משותפת - חלק שני

חמי מילר | CTO, Professional Services Manager and BIM Advisor


לקריאת החלק הראשון בסדרה – לחצו כאן

 

הערך שבעבודה מאותם המסמכים

גרסאות שגויות ומיושנות של מסמכים – בשילוב עם חוסר נראות לגבי אילו בעיות נפתרו ואילו עדיין פתוחות – הן חלק מהבעיות הנפוצות שצצות כאשר אין מקור אחיד ויחיד לניהול מסמכי הפרויקט.

מערכת ניהול בנייה ספציפית מבוססת-ענן יכולה לספק את פלטפורמת הנתונים המשותפת הדרושה לפרויקטים כדי להתקדם בזמן, לעמוד בתקציב ולהתבצע ללא שגיאות – באמצעות תהליכי אישור ותהליכי עבודה כדי לשלוט בשיתוף המידע בסביבת עבודה משותפת.

תארו לעצמכם מאגר מסמכים יחיד שמתאים לקובצי הפרויקט ללא קשר לפורמט שלהם או לתוכנת הספק הספציפית ששימשה ליצירתם. מאגר זה יכלול מודלים, שרטוטים ותיעוד, מפרטים, חוזים, שינויי הזמנות, הודעות דוא"ל, לוחות זמנים, סרטונים ותצלומים.

פונקציונליות חשובה נוספת שיש לשקול היא בקרות אבטחה מבוססות-פרויקט לשיתוף ופרסום של מידע ותיעוד, כולל מנגנוני אימות כדי לאמת את זהויות המשתמשים, ומערכת מבוססת הרשאות להגבלת הגישה לנתונים רגישים בהתאם לתפקיד המשתמש. כך ניתן לספק לצוותים אלטרנטיבה סבירה ל'פתרונות עוקפים' מסוכנים ולפתרונות IT ב'צללים'.

המטרה היא להעצים את צוותי הפרויקטים השונים להחליף מידע בצורה יעילה ושיתופית תוך שימוש במרחב עבודה משותף לפרויקט כולו, ובמקביל תוך הגבלת הגישה לנתונים רגישים.

 

אתר הבנייה המחובר

פלטפורמת נתונים משותפת יכולה להבטיח שכל בעלי התפקידים יהיו מעודכנים ושתהיה להם תמיד גישה למידע העדכני ביותר.

זרימות עבודה שמייעלות את העבודה

כאשר CDP מתוכנן היטב, קל למשתמשים להחליף מידע עם ארגונים אחרים וליצור תהליך אישור שמבטיח שכל הצוותים יעבדו על מסמכים שנבדקו במלואם ואושרו על ידי בעל הקבוצה שיצרה אותם.

זרימות עבודה מובנות מתאמות בין כל צוותי הפרויקט ומונעות אובדן של מידע יקר ערך. מנוע זרימת עבודה טוב יכול ליצור תהליכי אישור לצוות מסוים או לבעל העבודה לבדוק ולאשר משימה, מסמך או עבודה חוזרת לפני ביצוע פעולה בשטח.

המעקב אחר כל הפעילות בפלטפורמת הנתונים המשותפת – תיעוד אבני דרך, היסטוריה ונתוני הגרסה – גם הוא חיוני להצלחת הפרויקט. CDP שמיושמת בהצלחה תעזור ליצור מעקב ביקורת ולאפשר לצוותים לראות מי ביצע שינויים במסמך ומתי.

גישה ממכשירים ניידים היא תכונה חשובה נוספת. בין אם אתם משתמשים ב-iOS או ב-Android באתר העבודה, אתם רוצים שחברי הצוות יוכלו לגשת לכל המודלים והמידע מטלפון נייד, טאבלט או מחשב נישא, וכך להבטיח שצוותי הפרויקט לא יצטרכו להיות צמודים לקרוואן.

 

חשיפה גדולה יותר לכל בעלי התפקידים

פלטפורמת נתונים משותפת מאפשרת לבעלים להיות חשופים לבעיות בפרויקט מכל הצדדים ולבצע פעולות מתקנות מבוססות-נתונים בשלב מוקדם יותר. בנוסף, CDP יוצרת סטנדרטיזציה של מבנה מסמכים עם מוסכמות רציונליות ואוטומטיות למתן שמות, בנוסף לבקרת גישה לפי משתמש, חברה או תפקיד, וכן ניהול גרסאות.

בעלי התפקידים נהנים מגישה בכל עת ומכל מקום לנתונים, באמצעות מכשירים ניידים או שולחניים.

 

מוכנים לחבר את אתר העבודה שלכם? (זה חינם!)

חיבור אתר העבודה מתחיל על ידי יצירת מאגר יחיד לכל השרטוטים, המסמכים והנתונים – מקור-אמת יחיד לשיתוף פעולה של צוות הפרויקט. זוהי פלטפורמת הנתונים המשותפת (CDP) שעליה דיברנו, וזה בדיוק מה שתקבלו מ-BIM 360 Docs.

* התחברו ישירות לקבלני המשנה כדי לייעל את מסמכי ה-RFI ולהבטיח שקבלני המשנה פועלים מהמפרט העדכני.
* חברו את הבעלים לתהליך על ידי ניהול הזמנות של שינויים ובעיות בפלטפורמת נתונים משותפת.
* חברו את המודל התלת ממדי לשטח, כדי לאפשר למבצעי העבודה את ההקשר הנחוץ לביצוע נכון כבר בפעם הראשונה.
* חברו את צוות הפרויקט לכל השרטוטים והמסמכים, תוך שימוש בהרשאות כדי להבטיח שהאנשים הנכונים יקבלו את המידע הנכון בזמן הנכון. 

על מנת לחבר את הצוות שלכם בחינם- לחצו כאן

 

מעוניינים במידע נוסף על הפלטפורמה החדשה?  אשמח לעמוד לרשותכם במייל: [email protected] או בטלפון: 050-5495005

בברכה,

חמי מילר
מנהל טכנולוגיות ושירותי מומחה

דילוג לתוכן