Skip to main

העבודה של אדריכלי הנוף עם תוכנת Revit ב- BIM מהווה עידן חדש בתחום תכנון הנוף: מהיר יותר, מקצועי יותר ופשוט הרבה יותר וזאת באמצעות Environment for Revit – תוסף ייעודי, פרי פיתוח ישראלי לתחום אדריכלות הנוף, המאפשר לייעל ולקצר באופן משמעותי תהליך של תכנון אדריכלי וסביבה (נוף)


פרטי הארגון

שם החברה: אמיר מילר אדריכלי נוף בע"מ

תחום: משרד אמיר מילר אדריכלי נוף בע"מ בבעלות אדריכל הנוף אמיר מילר, עוסק בתכנון מרחבים ציבורים כגון בתי ספר, שצ"פים (שטחים ציבוריים פתוחים) פארקים ועוד, שותף בהכנה של תב"אות, מסמכי מדיניות ותוכניות אב. ובתכנון שכונות מגורים חדשות, כמו גם עוסק בהתחדשות עירונית ועיצוב עירוני עבור משרדי ממשלה, רשויות מקומיות וגופים ציבוריים.

במשרד 8 עובדים, ביניהם אדריכלי נוף, הנדסאי נוף ומנהלת משרד, כאשר כולם שותפים במידה שווה לעשייה היומיומית ומסייעים אחד לשני בפרויקטים השונים.

המשרד פועל מתוך משרדי WE WORK בלונדון מיניסטור, אבן גבירול 30.

למשרד אתר ועמוד פייסבוק: http://amirmueller.com

https://www.facebook.com/amirmuellerLA

הפתרוןתוכנת Revit® לאדריכלים, המשמשת ככלי המיישם את מתודולוגיית BIM (טכנולוגיית מידול מבנים) בתלת מימד ומיועדת בבסיסה לעבודת אדריכלים, אשר הותאמה לשימוש אדריכלי נוף, באמצעות הוספת תוסף Environment ל-Autodesk® Revit®‎ – אפליקציה ייעודית לאדריכלי נוף, המותקנת על גבי תוכנת Revit, והופכת לכלי התכנון האולטימטיבי עבורם.

יעדי הארגון:
– מתן פתרונות תכנוניים רלוונטיים החל בתכנון רעיוני ועד לפיקוח עליון
– תכנון בקנה מידה שונים ופיתוח רעיונות חדשניים ומגוונים למרחב.
– תכנון לטובת הציבור והמשתמשים, תוך בחינת ההשפעות השונות של עבודה עם חומרי גלם פרקטיים ואיכותיים, תוך התחשבות בצרכי הלקוח ושמירה על מסגרת התקציב.

תועלות עיקריות:
– המשרד מקבל עדיפות במכרזים של פרוייקטים הממודלים ב- Revit, כולל מארגונים מובילים.
– עבודה און ליין עם יועצים שונים בפלטפורמת BIM 360.
– הצגת הדמיות ללקוח כחלק מאישור התוכניות, ללא עבודה נוספת מלבד התכנון.
– פרוייקטים מדוייקים יותר
– זיהוי טעויות בתכנון בזמן אמת.
– שינוי דרך המחשבה והגישה לתכנון בקרב העובדים.

האתגר – תגובה מהירה ופישוט תהליכים בתכנון נוף, תוך הגברת התחרותיות בהכנת הצעות תכנון מהירות ומדוייקות ללקוח, הכוללות הדמיות בתלת מימד
"דוגמא מצויינת לאתגרים העומד בפנינו באופן שוטף, בסביבה התחרותית בה אנו פועלים, היא פרוייקט אשר הגיע למשרדנו, אומרתלירן דרורי, אדריכלית נוף במשרד אמיר מילר. "הפרוייקט הגיע אלינו לאחר ביצוע ראשוני שלא צלח, ערוגות הגינון לא החזיקו מעמד בשל האקלים היבש והיה צורך לתכנן ולבצע מחדש את שטח הערוגות שבפרויקט באפס זמן ובתקציב זעום, מאחר והלקוח כבר 'ביזבז' את רוב תקציב הפיתוח שלו. התגייסתי למשימה באופן מיידי והכנתי 3 חלופות מלאות לתוכנית בתוכנת Revit, כולל הדמיות, חומרים וכתבי כמויות וכל זאת בתוך שבוע ימים בלבד, ללא צורך בעבודה עם תוכנות נוספות וכעת הפרוייקט כבר בתהליך ביצוע מתקדם.

הפתרון תוכנת Revit® תלת מימדית, המבוססת על מתודולוגית BIM, המותאמת ומיועדת לייעול עבודת אדריכלי הנוף וזאת באמצעות הוספת אפליקציית Environment ל-Autodesk® Revit®‎
Revit מבית Autodesk היא התוכנה המובילה בשוק ה- BIM לאדריכלים ומהנדסים. זוהי תוכנה חכמה ויעילה וכחלק מפלטפורמת BIM היא מאפשרת לבנות מודל בקלות ובמהירות, תוך כדי תכנון כל שלבי הבניה ובשיתוף מידע אונליין בין כל היועצים והגורמים אשר עובדים על הפרויקט. מדובר בתוכנה פרמטרית, המאפשרת עבודה בתלת מימד במקום בדו מימד, תוך יצירת הדמיות ברמה הגבוהה ביותר וכתבי כמויות מהירים ומדוייקים, עם חיסכון משמעותי בזמן.

התועלת קיצור זמן העבודה ב- 80%! ככל שהעבודה ב- Revit תוטמע יותר במשרד באופן מוחלט, כך יתקצרו זמני העבודה על פרוייקטים באופן מהותי והמשרד יוכל לקחת על עצמו עבודות נוספות
"עד עתה עבדנו בדו מימד", מסבירה לירן דרורי, "כך שיכולנו להוציא תחת ידינו רק תכניות, כשייצור  החתכים גזל מאיתנו זמן עבודה רב נוסף. בעזרת ה- Revit אני מייצרת את החתכים באופן מיידי. כנ"ל לגבי חלופות לתכניות. בעבר היינו צריכים לייצר 3 קבצים שונים – קובץ נפרד לכל חלופה, בעוד שב- Revit אני עובדת על מודל אחד ויש לי אפשרות לעבור בין המסכים השונים המציגים את החלופות השונות, ללא צורך בבניית המודל 3 פעמים מחדש. בונים חלופה אחת ומשנים רק את הדברים המשתנים בין חלופה לחלופה.

"לסיכום", אומרת לירן דרורי: "לפני עידן ה- Revit לא היינו מצליחים להוציא הצעה ללקוח, הכוללת 3 חלופות, כתבי כמויות והדמיות בתלת מימד, תוך שבוע ימים ומבלי לשלב תוכנות אחרות. אין ספק כי העבודה ב- Revit מקדמת את המשרד אל העשור הבא, מאפשרת שפה משותפת עם הלקוח ועבודה יעילה יותר מול היועצים השונים. בהמשך, וככל שהעבודה עם Revit תוטמע במשרד באופן מוחלט, יתקצרו זמני העבודה על פרוייקטים באופן מהותי והמשרד יוכל לקחת על עצמו עבודות נוספות.

חשוב לציין כי במידה והיועצים שאנחנו עובדים מולם לא עובדים עם Revit, אנחנו מתאימים את עצמנו אליהם ומייצרים את התוצרים בפורמט AutoCAD. אולם, היינו מאוד שמחים שבעתיד תהיה Revit תוכנת ברירת המחדל גם בתחום אדריכלות הנוף וכי כל הפרוייקטים יתבצעו באמצעות התוכנה. אין ספק שהעתיד הולך לשם וזה יקרה, לדעתי, בתוך 5 שנים מהיום".  

האתגר והתועלות

דילוג לתוכן