Skip to main

חמי מילר | CTO, Professional Services Manager and BIM Advisor


שיתוף פעולה בין אם הוא מתרחש במרחב הפיזי או במרחב דיגיטלי הוא קריטי בבנייה. למרות שתרומת חברי הצוות הבודדים חשובה, פרויקטים מצליחים רק כאשר חברי הצוות ובעלי העניין יכולים להתאחד כדי לפתור בעיות ולתאם את העבודה. (ראו כדוגמה את הסדרה הדוקומנטרית מייקל ג'ורדן: הריקוד האחרון שבו ללא חברי הקבוצה, פיפן, קרי,רודמן …. זה לא היה קורה)

הטכנולוגיה היום מאפשרת לצוותי הבנייה לשתף פעולה מרחוק ולמעשה מנגישה את המשרד לשטח והשאלה הנשאלת איך אפשר להקים צוותים מנצחים שיוכלו להשתמש בטכנולוגיה להשגת יעדים חדשים.  

1. תקשורת מעל לכל

תקשורת היא אבן הפינה לכל שיתוף פעולה. מכיוון שחברות מנסות לצמצם פגישות פנים-מול פנים לא-חיוניות, נדרשים כלים שיאפשרו לבצע פגישה וירטואלית עם יכולת הצגת התוכניות כולל אפשרות לשמירת תיעוד. עבור חברות רבות, תקשורת וירטואלית מגיעה בצורות רבות, כאשר הצרכים משתנים בין צוותים לעובדים יחידים ,בין אם מדובר בטכנולוגיית שיתוף פעולה או ועידת וידאו, צוותים זקוקים לאפשרויות נוספות כדי "לדבר" במרחב הווירטואלי על גבי התוכניות .

2. מקור יחיד למידע האמיתי

אם ניסינו אי פעם לשתף פעולה במסמך סטטי כמו דוא"ל, אנחנו מבינים את הסכנות והתסכולים של עבודה מגרסאות מיושנות ושכפולים. כשמדובר בשיתוף פעולה וירטואלי, צוותים מרוויחים כאשר הם עובדים מאותו מקור נתונים ומידע. חשוב שלכל משתתפי הפרויקט תהיה גישה למקור אמת אחד לנתוני בנייה ושלכולם תהיה גישה לגרסה המעודכנת ביותר.

מקור אחד לאמת מאפשר גם לצוותי הבנייה לפרוס טכנולוגיה מתקדמת המשפרת עוד יותר את שיתוף הפעולה הווירטואלי. לדוגמה, כלים המאפשרים למשתתפי הפרויקט לשתף פעולה בסביבה תלת ממדית בהקשר גיאוגרפי תוך שימוש במגוון פורמטים שונים יאפשרו פגישות תיאום יעילות יותר.

עם תוכניות ביצוע אמינות של BIM ומקור יחיד לאמת, צוותי פרויקטים יכולים להתחיל לצלול לטכנולוגיה כמו מציאות מדומה, מציאות מוגברת ופיקוח אתרים בסיוע AI.

3. גישה לתוכן בענן

בין אם זה במשרד, בבית או באתר הלקוח, אנחנו צריכים לגשת לכל הקבצים והמסמכים שלנו.

הטכנולוגיה המובנית בענן מסייעת ביצירת מקור אמת יחיד למסמכים ונתונים. הבסיס לשיתוף פעולה וירטואלי עוסק בגישה  לתוכן, לאנשים ולמיקומים, בכל מקום ובכל אחד מהמכשירים שלנו. הצעד הראשון להשגת גישה זו הוא לעבוד על התוכן כשהוא יושב בענן. כאשר כל הנתונים והמסמכים זמינים בפלטפורמות בניה המחוברות לענן, צוותים יכולים לגשת למידע שלהם מכל מקום – בין אם זה דרך מכשיר נייד או מהמשרד הביתי שלהם.

4. אימוץ דפוסי עבודה חדשים

הטכנולוגיה היום מאפשרת לנו לתעד את כל אותם בקשות , אישורים ותהליכים שעד עכשיו רק היו זמינים באמצעים שלא ממש ניתן לתעד ולעקוב אחריהם כגון מייל , וואטצאפ, או אפילו סתם פתק . כל הסימונים והבקשות לשינויים על גבי גיליון מודפס , נעלמו כלא היו ואילו במרחב הוירטואלי הכל נשמר לאורך כל חיי הפרויקט ואפילו שנים לאחר סיום הפרויקט.

5. אבטחה לא פחות חשוב

כמו לפני שימוש בכרטיס אשראי אנו רוצים לדעת שאנו מאובטחים, כך גם הכלים העומדים לרשותנו חייבים לעמוד במדיניות הנתונים והאבטחה של החברה ותואמים לתקני אבטחה בין-לאומיים.

6. פשוט זה יותר …..

לאחר שווידאנו  שהכלי עומד במדיניות האבטחה שלנו  וצרפנו מגוון אנשי מקצוע מחטיבות עסקיות שונות ומחברות שונות והקצנו לכל אחד מהמשתתפים הרשאות המתאימות לחלקו וצרכיו בפרוייקט, חשוב שכל אותם משתמשים יוכלו להכנס למידע ולשוטט במרחב הוירטואלי בקלות ומבלי להזדקק לאנשי IT תוך כדי עבודתם השוטפת וגם כאשר צריך להגדיר דברים חדשים. שימוש בטכנולוגיה  קלה הן ללמידה והן לשימוש -חיונית בכדי לגרום לצוותים להתחבר באופן וירטואלי .

7. מבט אל העתיד

הכלים (והאנשים / החברות המשתמשים בהם) המאפשרים שיתוף פעולה וירטואלי בבנייה יעזרו לקדם את הענף לעתיד רווחי יותר. אדריכלים, קונסטרוקטרים , יועצים וקבלנים אשר יאמצו חידושים טכנולוגים אשר מעצימים את עבודתם של  הצוותים  יהיו  לפני המתחרים.

כשותף פלטינום של חברת Autodesk, לנו בחטיבת TeamCAD  יש את הידע הניסיון והמשאבים בהנגשת טכנולוגיות כגון Revit,AutoCAD,Navisworks,Civil3D,Infrworks,BIM 360, +Teken העוזרות לצוותי הבנייה לשפר את האופן בו הם משתפים פעולה – בין אם במשרד או מרחוק, במיוחד לאור הסביבה המאתגרת של ימינו.

מעוניינים לדעת איך? צרו עמי קשר ואשמח להרחיב.

[email protected]  או בטלפון: 050-5495005

בברכה

חמי מילר
מנהל טכנולוגיות שירותי מומחה ויועץ BIM

דילוג לתוכן