Skip to main

חמי מילר | CTO, Professional Services Manager and BIM Advisor


בבניה, הפער בין המשרד לשטח אינו חדש, בין אם אנו נמצאים באתר הבניה או בקרוואן, לעתים קרובות יכולה להיות הרגשה שאנו פועלים באי מבודד עם מעט נראות לעולמם של עמיתינו. אבל ענף הבנייה משתנה – היום כבר ניתן לראות שינוים בקצב מהיר בדרכי עבודה חדשות ואיסוף נתונים. יחד עם זאת, במקביל, אנו רואים שסיכון הפרויקט הולך וגדל עם מעט מקום מרווח לטעויות ולתקשורת מוטעית. היום יותר מתמיד, עלינו לסגור את הפער ולחבר בדרך אמיתת צוותים שמוכנים לאמץ ולהצטיין בעתיד ענף הבניה.

כדי להעצים את לקוחותינו להצלחה בתעשייה מתפתחת, הכריזה Autodesk על סט מוצרים חדש בפלטפורמה מאוחדת (ראו כתבה מחודש שעבר), הכולל את Asset ו- Autodesk Build. ה- Autodesk Build מאחד את מיטב פתרונות שיתוף הפעולה בשטח, עם תוכנת PlanGrid ותוכנת ניהול פרויקטים BIM 360 עם פונקציונליות נוספת חדשה לחיבור הנתונים, זרימת עבודה וחיבור צוותים מתכנון לביצוע ולמסירה.

יכולת התאמה – זרימת עבודה לניהול פרויקטים בניה

היכולת לעקוב אחר הפרויקט עם תהליכי עבודה מוגדרים, יעילים ומחוברים כגון תהליך "הסלמה" של בעיות (Issues) לבקשת אינפורמציה RFI ומ- RFI לבקשת שינוי הזמנה (Change Order). ועם היכולת לקשר כמעט כל רפרנט כגון הפניות – תמונות, Issues, מסמכים – המשתמשים יכולים להבין את השפעת השינויים במהירות רבה יותר.

ניהול וחיבור RFIs בצורה חלקה: היכולת לקשר RFI למשימות אחרות, הסלמת Issues ל- RFI ו- RFI לאפשרות של Change Order  כדי לייעל את זרימות העבודה ולהפחית את הסיכון באובדן נתונים.
ייעל ופישוט תהליכי הגשה (Submittal): יזום בקשות הגשה, ניהול ביקורות ואישורים, וגישה למידע המאושר מהמכשיר הנייד שלנו.
ריכוז פרוטוקול הפגישה (meeting minutes): השגת נראות ברורה להתחייבויות, קישור להפניות חיוניות ושמירה על היסטוריה מסודרת של כל רשומות הפגישות.
מעקב אחר התקדמות הבנייה: מעקב ודיווח על התקדמות העבודה על מנת להפחית אי וודאות ותקשורת לא נכונה.

שיתופיות – כיילים לניהול איכות ובטיחות

בעזרת כלים קלים לאימוץ בטיחות ואיכות, נוכל להפוך את התקשורת הלקויה שהייתה עד היום לנחלת העבר ונוכל לתתן לצוות כולו נראות למידע החי של הפרויקט. עם הגדרת טפסים וסוגיות, כל הצוות יכול לתרום להתאמה איכותית ובטיחותית.

תקן בקרת איכות: תיקון תהליכי בדיקת איכות, פתרון בעיות מהיר יותר וצמצום עבודה חוזרת.
ריכוז ניהול הבעיות: העצמת צוותים מפוזרים ביכולת לעקוב אחר בעיות איכות ולפתור אותן באמצעות רשימת נושאים מרכזית אחת.
תכנון בטיחות יעיל: מניעת "Blind Spot " בטיחותיים ומצבים מסוכנים באתרי הבנייה שלך על ידי יצירת וביצוע תכניות בטיחות סטנדרטיות לפרויקטים שלך.

שמור על מקומות עבודה בטוחים יותר: הקצה במהירות בעיות בטיחות לחברי הצוות, תוך ניצול יצירת נושאים אוטומטית לפריטים שאינם תואמים לרשימות ולתצפיות לא בטוחות.

PlanGrid – אפליקציה סלולרית מניעה פרודוקטיביות בשטח

Autodesk Build יכלול גם את האפליקציה הניידת PlanGrid Build, המאפשרת לצוותים לבצע משימות מכל מקום באתר העבודה עם גישה חלקה לכל נתוני הפרויקט, גם במצב לא מקוון.

Autodesk Build מחוזק על ידי Autodesk Docs and Insights

 

Autodesk Docs מאפשר לצוותים לאחסן ולנהל את כל מסמכי הפרויקט ונתוני התכנון בסביבת נתונים משותפת. צוותים יכולים לנהל תהליכי עבודה של מסמכים באופן עקבי ונכון בכל פרויקט, לעמוד בסטנדרטים מרכזיים בתעשייה ולשתף בבטחה מסמכים.

בנוסף, Autodesk Build מאפשר לצוותים למנף ולחלץ נתונים כדי לשפר את התוצאות העסקיות. תוך שימוש במידע הטכנולוגי של למידת מכונה (machine learning) של  & Construction IQ Insights המאפשרת לקבל מבט כללי על הפרויקט ויכולה לחזות גורמי סיכון מראש.

אלו הם רק חלק קטן מיכולות Autodesk Build מעוניינים לדעת עוד, אשמח לעמוד לרשותכם

[email protected] או בטלפון: 050-5495005

בברכה

חמי מילר
מנהל טכנולוגיות שירותי מומחה ויועץ BIM

דילוג לתוכן