Skip to main

חמי מילר | CTO, Professional Services Manager and BIM Advisor


הייעוד המרכזי של פלטפורמת BIM 360 הוא לסייע לצוותים בענף הבנייה להפחית סיכונים בפרויקטים, באמצעות חיזוי מראש ונקיטת פעולות על בסיס יומי. לא משנה אם הסיכון קשור לבטיחות, לאיכות או לבקרת הפרויקט, פלטפורמת BIM 360 מאפשרת לצוותים ליצור זרימה חלקה של תהליכי עבודה לקבלת תוצאות פרויקט משופרות.

הודות לסביבת חיזוי וניתוח בפלטפורמת BIM 360, מתקבלת הבנה מעמיקה יותר של ביצועי הפרויקט, מתאפשר תעדוף של פעילויות יומיומיות, וניתן שיקוף מיידי של סיכוני הפרויקט. בעזרת מידע החיוני הזה, הצוותים יכולים למנוע טעויות יקרות ולשפר עוד את הפחתת הסיכונים.

360 BIM עוזרת לשפר את תהליכי הבנייה על-ידי תמיכה בקבלת החלטות מושכלות לאורך כל חיי הפרויקט. היא עושה זאת באמצעות ריכוז כל נתוני הפרויקט במאגר נתונים יחיד ויצירת חיבורים בין תהליכים לבעלי עניין בפרויקט – החל משלב התכנון, דרך שלב הבנייה ועד לתפעול, מהשטח למשרד ובחזרה

 

הדף הראשי של הפרויקט

בסביבת  “Project Home” (הדף הראשי של הפרויקט), המשתתפים בפרויקט יכולים לראות תצלום בזק של רשימת 'משימות לביצוע', ולהיעזר בחיזוי סיכונים לצורך מינוף.

בהתאם לתפקיד בפרויקט, ניתן להתאים אישית את הכרטיסים בלוח הבקרה של הפרויקט, דרך בחירה באפשרות Customize (התאמה אישית) בצד שמאל למעלה, ולחיצה על Card Library (ספריית כרטיסים)

לקבלת פרטים נוספים על "דף הבית"  נחלץ כאן      קישור לבלוג בנושא "דף הבית"  של הפרויקט

ספריית כרטיסים וכרטיסי שותפים

באמצעות ספריית הכרטיסים, המשתמשים יכולים להציג מידע המותאם אישית לצרכים שלהם.

בצד שמאל למעלה נמצא את הכפתור המציג את ספריית הכרטיסים.

נוכל לסננן ולבחור כרטיסים להוספה ללוח הבקרה של הפרויקט.

לקבלת פרטים נוספים על כרטיסיית שותפים נלחץ כאן

ניתוח איכות

פלטפורמת BIM 360 מסייעת בחיזוי בעיות הקשורות לאיכות, באמצעות המחשה של תחומים בסיכון גבוה דרך Construction IQ והצגת נתוני הפרויקט.

נתוני האיכות מומחשים בכרטיסייה Quality (איכות) במודול Insight (תובנות) וגם בכרטיסים נבחרים בספריית הכרטיסים בדף הראשי של הפרויקט.

בכרטיסייה Risk (סיכונים) במודול Insight מוצג סיכום של קבלני משנה בעלי הסיכון הגבוה ביותר, לפי בעיות שנמצאות בטיפול, רשימת בעיות בסיכון גבוה, בעיות סיכון הקשורות במים, פעילות משימות לביצוע ובעיות שהמועד לסיום הטיפול בהן חלף.

לפרטים נוספים בהגדרת תובנות נלחץ כאן                לפרטים נוספים בלהימנע מטעיות יקרות נלחץ כאן  

 

ניתוח בטיחות

פלטפורמת BIM 360 מתעדת נתונים הקשורים בבטיחות, כגון מקרים מסוכנים וכמעט פגיעה, באמצעות רישום בעיות, בקשות RFI, פריטי משימות לביצוע וכו'.

Construction IQ  מנתחת נתונים אלה כמדדי סיכון מובילים, ומסייעת לחזות בעיות בטיחות לפני שהן הופכות למקרים חמורים. הנתונים מומחשים בכרטיסיית Safety (בטיחות) במודול ה- Insight וגם בכרטיסים נבחרים בספריית הכרטיסים בדף הראשי של הפרויקט.

כרטיסי שותפים משולבים מראים גם הם תובנות מנתונים הקשורים לנושאי בטיחות, באמצעות מצלמות בשטח או באמצעות טכנולוגיה משלהם המבוססת על AI (בינה מלאכותית).

ניתוח בקרות פרויקט

הכרטיסייה Project Controls בקרות פרויקט במודול Insight מאפשרת צפייה בניהול בקשות RFI  ו-Submittals (הגשת בקשות) בפרויקט, לצד מבט כולל על Design Issues (בעיות תכנון).

דוגמה לכרטיסי בקרות פרויקט מודגשים: ניתן לראות ב-

* Open RFIs and Submittals   – מכיל סיכום של בקשות RFI והגשת בקשות שהמועד שלהן חלף או מתקרב.
* Open RFIs by Current Assignment  – הצגת קבלני משנה, וכמה בקשות RFI שהמועד שלהן חלף או מתקרב יש להם.
* Design Issues  – הצגת סיכום של בעיות פתוחות הקשורות לתכנון, וגם את מספר הבעיות שהתקבלה עבורן תשובה.

דיווח

הכרטיסייה Report במודול Insight מציגה רשימה מצטברת של דוחות שהופקו בקשר לבעיות, לרשימת משימות לביצוע, למסמכים, להגשת בקשות ולבקשות RFI.  

ניתן לסנן דוחות לפי סוג, תאריך או יוצר וכמובן לייצא ולשתף את בדוחות.

 

Construction IQ

Construction IQ פונקציונליות מובנית של למידת מכונה (סוג של בינה מלאכותית) הממנפת נתונים בכל פלטפורמת BIM 360.

Construction IQ עוברת על מיליוני נקודות נתונים מתוך מסמכים, בעיות, רשימות של משימות לביצוע, מטה-נתונים קשורים ונתונים היסטוריים, מנתחת אותם על מנת לזהות סיכונים ולתעדף אותם.

Construction IQ מסווגת פריטים באופן אוטומטי ומסמנת בעיות כ-High Risk סיכון גבוה.

בעיות 'סיכון גבוה' הן פריטים שאם לא יטופלו, קרוב לוודאי שיובילו לבעיות נרחבות ויקרות יותר.

לפרטים נוספים נלחץ כאן          לדעת איך לעשות זאת נלחץ כאן

 

תובנות למנהלים

הודות ליכולת להציג נתוני ביצועים בכלל החברה בפרויקטים רבים, הדרג הניהולי ומנהלים של פרויקטים מרובים יכולים לקבל החלטות עסקיות מושכלות יותר, ולהציג תמונה של הערכת הסיכונים הכוללת עבור פרויקטים נוכחיים ועתידיים כאחד.

ניתן להזמין משתמשים בעלי הרשאת Executive Overview לגשת לתצוגה זו. זוהי תצוגת תובנות נפרדת, המיועדת אך ורק לדרג הניהולי ולמנהלים של פרויקטים מרובים.

הצגת תקינות פרויקטים מרובים בכרטיסיות שונות:

Risk – הצגת פרויקטים בעלי דירוג סיכונים גבוה יותר, לפי נתוני הפרויקט ויכולות Construction IQ.

Quality – מבט כולל על פעילויות והתאמה למשימות לביצוע הקשורות לאיכות.

Safety – מבט כולל של הפרויקט לפי בעיות הקשורות לבטיחות.

חשוב לציין שהיכולות המפורטות בכתבה זו (המבוססת על כתבה של חברת אוטודסק) משולבות החל מאפריל 2019, חברת אוטודסק ממשיכה לשפר אותן כל העת. בנוסף, חלק מהיכולות זמינות רק במדינות מסוימות. למידע נוסף בנושא יכולות ועדכונים למוצר, בקרו בדף:

BIM 360 Product Release Notes המתעדכן כל הזמן ביכולות החדשות של BIM 360

 

מעוניינים לדעת עוד ? צרו עמי קשר ואשמח להרחיב.

[email protected] או בטלפון: 050-5495005

בברכה,

חמי מילר
מנהל טכנולוגיות ושירותי מומחה

דילוג לתוכן