Skip to main

דני מרגוליס | Manufacturing & PDM Technology Manager


בשוק גלובלי וסופר תחרותי כפי שקיים היום, שיתוף פעולה הוא אחד הגורמים החשובים ביותר שיכולים לקבוע את הצלחתו של עסק. שימוש ברעיונות מקצועיים ובמומחיות מכל רחבי העולם, ביחד ובשיתוף, יכול לסייע בפתרון בעיות מורכבות בתחום ההנדסה, ביתר קלות. תוכנות שיתופיות כגון Fusion 360 תוכננו בדיוק כדי להפוך את התהליך הזה לקל ולפשוט יותר.

חשיבות שיתוף הפעולה בארגונך

הנדסה ועיצוב, הינם שני תחומים אשר עיקרם בתהליך של שיתוף. עוד בבית הספר להנדסה, התלמידים לומדים את חשיבות עבודת הצוות באמצעות קבוצות לתכנון פרויקטים גדולים, כאלו אשר דורשים פתרונות לבעיות מורכבות. מאוחר יותר, מיומנויות אלו של עבודת צוות ילוו אותם למקום העבודה, כאשר על העובדים להתגייס לעבודה משותפת כדי לתרום להצלחת החברה או הארגון.

סיבה נוספת אשר בגללה שיתוף פעולה חשוב הינה בשל ה “Creative abrasion” שנוצר. המונח “Creative abrasion” – הִתְחַכְּכוּת יצירתית, נטבע במקור על ידי ג'רי הירש כשעבד כמעצב בכיר בחברת ניסן דיזיין אינטרנשיונל. הביטוי “Creative abrasion” מתייחס לחיכוכים אשר נוצרים כאשר אנשים עובדים בצוות עם אחרים, המחזיקים דעות וערכים שונים משלהם.

מגוון דעות יוצר חממה לחדשנות. זו גם הייתה השיטה המועדפת על סטיב ג'ובס בעת בחירת עובדי אפל. ג'ובס בחר בכוונה תחילה צוות מהנדסים עם מאפייני אישיות שונים, כדי שיוכלו לתרום דעות שונות לפתרון בעיות. זוהי גם אחת הסיבות אשר בגללה חברת אפל ממשיכה להיות אחד השחקנים המובילים והחדשניים ביותר בתעשיית הטכנולוגיה.

כאשר שיתופי פעולה משתבשים

למרות היתרונות, יצירת צוות המסוגל לשתף פעולה בהצלחה היא לא תמיד משימה קלה. אחד הגורמים החשובים ביותר אשר בהם טמונה התשובה אם שיתוף הפעולה יהיה מוצלח או לא, הוא תקשורת. כל חברי הצוות צריכים להיות מעודכנים על התקדמות הפרויקט, משימה העשויה לגזול זמן רב ולהותיר לא מעט מקום לטעויות.

אחת הדוגמאות המפורסמות ביותר של פרויקט משותף אשר השתבש בדרך, שייכת לסוכנות החלל האמריקאית – נאס"א. בשנת 1993, הוחל בפרויקט אשר מטרתו הייתה חקר האקלים על מאדים. כשהלוויין התקרב לכוכב האדום, הוא נעלם בבת-אחת והפסיק לשלוח אינפורמציה לנאס"א. בחקירה מאוחרת יותר של הממצאים, התברר כי טעות בתקשורת, בהקלדת יחידות מידה שונות בין צוות ההנדסה האמריקאי לצוות ההנדסה הבריטי, היא זו שגרמה לתקלה. המידות לא הוסבו לניוטון לפי תקן משימות החלל ומכיוון שפאונד אחד של כוח שווה ל -4.45 ניוטונים, הדבר הפך לשגיאה הרסנית אשר גרמה לאובדן פרויקט בשווי של 125 מיליון דולר.

כיצד Fusion 360 יכול לשפר את השיתוף בארגונך?

Autodesk's Fusion 360   היא פלטפורמה היכולה לשפר את כלל שיתוף הפעולה בארגון או בחברה. היא תוכננה כך שתשפר את כל קווי התקשורת וזאת כדי למזער אי הבנות ולהפוך את התהליך השיתופי הכולל, ליעיל יותר. ניתן לבצע בחינה חוזרת של עיצובים ולנהל בקלות גרסאות שונות. לדוגמה, ניתן להוסיף עיצוב אחד לתוך עיצובים מרובים, ובמקביל לשמור על אסוציאטיביות בין כל העיצובים הזמינים.

הפיצ'ר A360 של Fusion 360 הוא אחד מהפיצ'רים הרבים שניתן להשתמש בהם כדי לפשט את שיתוף הפעולה. הוא יכול לשמש לאחסון נתונים ושיתוף פעולה, על ידי מתן גישה למשתמשים למידע מעודכן על הפרויקט, באמצעות כל מכשיר עם גישה לדפדפן אינטרנט. אין צורך לקנות מערכת  PDM  (Product  Data Management) יקרה, לדאוג לעלויות היישום, או להקים תשתית מסובכת למטרות ארגוניות.

בנוסף, ניתן להשתמש ב Fusion 360  עבור שיתופי פעולה עם קבוצות ורכזות.(Hubs)  לכל משתמש יש Hub או מרכז שליטה אישי במרכז תוכנת Autodesk 360. מכאן, ניתן ליצור בקלות קבוצות או לייצר גישה. הזמנות לשיתוף פעולה יכולות גם להישלח לחברי הצוות כדי לתת לכל חברי הקבוצה גישה לפרויקטים. המערכת תוכננה כך שהיא שמה את האדם במרכז ומסביבו גישה לכל התהליכים.

תהליכים ופיצ'רים אחרים לשיתוף הינם:

* ניהול גרסאות
* ממשק צוותי מובנה  לעבודה משותפת בתוך פיוז'ן – Fusion 360 Team
* סקירות עיצוב/תכנון עדכניות
* הוספת הערות  בדיקת מידות וביצוע חתכים
* שיתוף עיצוב/תכנון ציבורי או פרטי

סיכום

פיוז'ן 360 היא תוכנה רבת עוצמה היכולה לשמש לפרויקטים משותפים הכוללים קבוצות וצוותים.

תוכנת הפיוז'ן יכולה לעזור לייעל את תהליכי עבודת הצוות, להפחית את חוסר היעילות ואת הטעויות שנגרמות על ידי חוסר הבנה או בעיות בתקשורת. תכונות כגון:A360, יכולת להשתמש ברכזות (hubs) כדי לתת למשתמשים גישה לקבצים שלהם, אפשרות ליצור קבוצות ולשלוח הזמנות למשתמשים אחרים, כל אלה מסייעים ביצירת שיתוף פעולה.

דילוג לתוכן