A+ 100%A-

מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהסגירה
הירשמו לדיוור הטיפים החודשי
ותיהנו ממידע ראשון על תוספות ושיפורים, המומחים של תים קאד - הנציגה הרשמית של Autodesk ישראל

"Time to market" הוא לפעמים ההבדל בין להיות או לחדול

חמישי, 27 דצמבר 2018
63

האם תהיתם פעם למה חברות מסוימות מצליחות להגיע לשוק עם מוצריהם החדשים בדיוק בזמן הנכון, בעוד חברות אחרות נכשלות בדיוק בנקודה הזו? 
בעולם התחרותי של פיתוח מוצרים והשקתם, בשילוב עם חדשנות, איכות ויעדי עלויות, הזמן והדרך מפיתוח מוצר למוצר מוגמר (Time to market) הוא קריטי ועשוי לקבוע את הצלחתו של המוצר. 

במחקר שנערך לאחרונה על ידי  engineering.com, נשאלו 234 אנשי פיתוח מוצרים על האתגרים והתהליכים שתרמו להצלחה או לכישלון בהשקת מוצרים. תוצאות המחקר היו חד-משמעיות ואוניברסאליות: השקת המוצרים והוצאתם לשוק בזמן הייתה האתגר הגדול ביותר שעמדו בפניו. 
הסיבות לכך שה Time to market ממשיך לאתגר אותנו, נעוצות בסיבות מערכתיות. המחקר זיהה כי קבוצות פיתוח שהצליחו לעמוד ביעד הזמנים המוגדרים להשקה היו בעלות מספר מכנים משותפים:
•    הצלחות בנושאים "הקטנים" לכאורה, כגון: שיתוף פעולה של מידע ומסמכים באופן מאובטח ובאופן כללי, גישה לכל המידע לו היו זקוקים. 
•    הקבוצות דיווחו על הרבה פחות מקרים של בזבוז זמן בגין עבודות מיותרות, כגון: עבודה על המסמכים או על המודלים הלא נכונים, או שינויים תכנוניים של הרגע האחרון. 
•    הקבוצות השתמשו במערכות מבוססות ענן לניהול ה BOM, שינויים הנדסיים, ניהול ושיתוף מסמכים.


All in one


תוכנת Fusion 360 של Autodesk מספקת פתרון מצוין בדיוק לדילמת ה Time to market, שכן יתרונה הגדול  ביותר הוא בעובדה שמדובר בפלטפורמה אחת לכל תהליך פיתוח המוצר, הכוללת מודולים מתקדמים לכל השלבים - החל בעיצוב והתכנון, דרך אנליזות, סימולציות היצור ועד לניהול, כל זאת, מבלי להתפשר על האיכות של כל תהליך בנפרד, באופן שכל אחד מבעלי התפקידים בשרשרת פיתוח המוצר מקבל מודולים מתקדמים ביותר בסביבת העבודה שלו. המשמעות היא חסכון גדול בזמן הפיתוח והתכנון, באנליזה ובכל אחד משלבי הייצור. בשוק תחרותי זה עשוי להיות בדיוק ההבדל בין להיות חוד החנית או להגיע לשוק מאוחר ולאבד את השוק למתחרים.

חזרה למחקר. באופן לא מפתיע, נמצאה קורלציה בין סוג המערכת בה השתמשו המפתחים, לבין הדיווח שלהם על השקת המוצר בזמן. משתמשי מערכות מבוססת ענן, כגוןFusion 360  הצליחו יותר לעמוד ביעדים, מאשר משתמשים במערכות Desktop או  מבוססות שרת באתר, או מערכות פורמליות כמו דוא"ל או גיליונות אלקטרוניים. משתמשי Cloud הביעו גם את הרמה הגבוהה ביותר של שביעות רצון מהמערכת שלהם בהשוואה למשתמשי שני סוגי המערכות האחרים.


ענן הוא המפתח להצלחה


אז, מה הם המפתחות להצלחה כשמדובר במרוץ להביא מוצר מוגמר לשוק? 
בכירים בענף תמימי דעים כי המפתח העיקרי להצלחה, הוא גישה לנתוני מוצרים מאורגנים. 
כאשר לצוותים יש נתוני מוצר בזמן אמת, הם יכולים לקבל החלטות מונחות נתונים, במקום להסתמך על מידע מיושן או לעיתים חסר. המשמעות היא שכולם עובדים על אותם נתונים וכך נגרמות פחות טעויות. מהנדסים יכולים להשקיע יותר זמן בהנדסה בפועל ופחות זמן במחזור נתונים וחיפוש קבצים.
מחקרים מוכיחים כי הסיבה הנפוצה ביותר לכישלון היא טעויות בייצור ו/או ברכש, הנגרמות בדרך כלל על ידי אנשים שאין להם את הנתונים הנכונים בזמן הנכון.  חיפוש אחר נתונים או קבצים, או שימוש בנתונים שגויים, מצריך תיקון שגיאות לאורך כל הקו והמשמעות היא כסף (עלות תיקון הטעות בשלב התכנון טרם הייצור הנה עשירית מתיקון הטעות לאחר הייצור) וכמובן זמן. שתי סיבות עיקריות נוספות אשר בגללן מהנדסים מפספסים את תאריך היעד הן: תכנון החלק בצורה שאינה מתאימה לשיטת הייצור, והסיבה השנייה: תיקוף באמצעות אנליזה. 
תוכנת ה Fusion 360 מציעה פתרון בדיוק לבעיות הללו בנושא Advanced Simulation and CAM process שכן היא מקצרת ארבעה תהליכים לכדי אחד, כולל אנליזות בשלבי הפיתוח השונים. פעולה זו חוסכת בניית אב טיפוס יקר (שכן בדרך כלל ייצור מוצרים מוגמרים מתבצע במפעלים בסין) והשבתו ארצה לבדיקות תיקונים או שינויי תכן.  

הגיע הזמן לחבק את הענן


שירותים מבוססי ענן כבר אינם בשורה חדשה, הם גדלים בקצב פנומנלי, אך עדיין ישנם ארגונים המתקשים להתרגל לענן ולאמצו. 
אחת הסיבות המשכנעות ביותר לעבור מעבודה על בסיסCAD מסורתי אל חלופה מבוססת ענן כגון Fusion 360 היא כי שירותי ענן מספקים תמיכה כמעט בכל יישום הנדסי. זהו יתרון חשוב במיוחד עבור המהנדס. היתרון אינו רק הנדסי אלא ארגוני - עבודה בפלטפורמה שיתופית 24/7 המאפשרת עבודה מסביב לשעון בכל העולם והופכת את ה Time to market מסיסמא, לעובדה. 
עוד עובדה חשובה לציון היא כי שרתי PLM\PDM המסורתיים והנתונים שלהם, חשופים לגניבה ולנזק, אשר עלולים להיות קטסטרופליים. לכאורה שירותים מבוססי ענן חשופים גם הם לגניבות, אך בפועל הם מושקעים במערכות הגנה רב שכבתיות ומשום כך מוגנים באופן אינטנסיבי יותר. לא סתם ארגונים רפואיים וממשלתיים עוברים לענן – הם מקבלים ביטחון רב יותר, בהשקעה נמוכה יותר. בנוסף, השימוש בפלטפורמות ענן, מוריד את עלויות התחזוקה של תשתיות המחשוב ומערכות המידע.
התוצאות בשטח מצביעות על כך שמשתמשי מערכת מבוססי ענן, כגון Fusion 360, נהנים מזרימת מידע שוטפת ומעודכנת וכתוצאה מכך לפחות שגיאות, פחות זמן המתנה ובסופו של דבר, השקות מוצרים מהירות יותר.
 

המאמר עזר לך?
nan%
סימנו שמהמאמר עזר להם