Skip to main

Autodesk® Construction Cloud
פתרון אופטימאלי לניהול פרוייקטי בנייה איכותיים יותר, מהר יותר ובעלויות נמוכות יותר


בתחום הבניה אף גורם לא עומד בפני עצמו ואינו פועל בנפרד. כמו כן, לעתים קרובות צוותי בנייה עובדים בארגונים מבוזרים הממוקמים בגיאוגרפיות שונות ומרוחקות. לכן שיתוף פעולה בין צוותי פרויקט ובעלי עניין תמיד מהווה אתגר שמשפיע על זמנים ועלויות ומושפע מעיכובים, שינויים וסיכונים המאפיינים כל פרויקט.
בעבר, שיתוף הפעולה בין גורמים המעורבים בפרויקט הבנייה היה בעיקר תהליך א-סימטרי בו כל גורם בשרשרת האספקה עובד על חלק אחר בפרויקט בהתאם לתחום התמחותו ובסיום התהליך מחברים את כל המודלים הבודדים למודל אחד.
כדי למנוע תקשורת לקויה והפצת נתונים שגויים הצוותים חייבים לשתף פעולה עם גישה משותפת למסמכים והנתונים הקריטיים של הפרויקט.
ככל שפרויקט הבניה מורכב יותר כך הטכנולוגיות שמסייעות לחבר בין צוותים, לשתף פעולה בענן ולהשתמש בשפע הנתונים האדיר (ביג דאטה) הופכות קריטיות להצלחתו של הפרויקט.

חיבור בין המשרד והשטח לאורך כל פרויקט הבניה
פלטפורמת Autodesk Construction Cloud או בקיצור ACC מחברת בין צוותי תכנון וביצוע, תהליכי עבודה ונתוני הפרויקט לאורך כל תהליך הבנייה – משלב התכנון, דרך הביצוע והבנייה ועד תום הפרויקט – ומאפשרת לכל הצוותים לשתף פעולה באופן שוטף בפתרון תוכנה יחיד לתחום הבניה.
הפלטפורמה מאגדת את הפורטפוליו החזק ביותר של מוצרי תוכנה לניהול פרוייקטי בנייה בתעשייה ומאפשרת לכל הגורמים המעורבים בפרויקט (יזמים, מנהלי פרויקט, מתכננים, יועצים, מעצבים, קבלנים, קבלני משנה וכדומה) לעבוד יחד על הפרויקט באופן הרבה יותר יעיל וחכם עם פלטפורמה אחת מאובטחת ואמינה.
עם ACC צוות המשרד מחובר לצוות באתר הבנייה וכולם עובדים על אותם קבצים, משתמשים באותו מקור נתונים מהימן, מעבירים מידע בין צוותים במהירות, מתאמים פעילויות, מתכננים ופותרים בעיות בשקיפות ומשפרים את איכות הפרויקט – והכל במקום אחד.

פורטפוליו עוצמתי של תוכנות לניהול פרוייקטי בנייה
הפלטפורמה המאוחדת של ACC תומכת במנעד עצום של תהליכי עבודה ויכולות וקישור ומקשרת נתונים בין כל מוצרי התוכנה שכולל הפורטפוליו הייחודי:

Autodesk Build
תוכנה מקיפה לניהול פרויקטים המספקת לאנשי הביצוע בשטח ערכת כלים משולבת לניהול, שיתוף וגישה למסמכי פרויקט תוך שמירה על רצף עבודה יעיל בין המשרד לאתר הבניה. השימוש בתוכנה מסייע להתחבר לתהליכי עבודה שהחלו טרם תחילת הבנייה בפועל, לפקח על איכות ובטיחות הפרויקט, לנהל את זרימת המידע בפרויקט, להגיש בקשות לקבלת מידע (RFIs), לעקוב אחרי התקדמות הפרויקט, לבצע פרויקטים במסגרת הזמן והתקציב שהוגדרו ולספק פרויקטים איכותיים יותר בזמן.

Autodesk Takeoff
פתרון כימות מבוסס אוטומציה להערכת עלויות פרויקטים דו ותלת-ממדיים. ריכוז כל הנתונים במיקום מרכזי אחד מאפשר לצוותי העבודה לחלוק נתוני הערכת עלויות של פרויקטים בזמן אמת, לשפר את רמות השקיפות ושיתוף הפעולה בעת הערכות פרויקטים, לצמצם סיכונים, לבצע הערכות מדויקות ולהגיש הצעות מחיר תחרותיות יותר מהר יותר ולזכות ביותר פרויקטים. התוכנה אף מאפשרת להתחיל פרוייקטים דו מימדיים בקלות וליצור כמויות אוטומטיות ממודלים תלת ממדיים בפתרון אחד.

Autodesk Docs
סביבת נתונים משותפת מבוססת ענן לניהול מסמכים מרוכז, המאפשרת לכל צוותי ה-AEC לנהל ולשלוט במסמכי הפרויקט ולפשט את שיתוף פעולה וניהול הנתונים לאורך כל שלבי פרויקט הבנייה ולבנות תהליכים יעילים לבדיקה ואישור מסמכים.
כל הגורמים המעורבים בפרויקט יכולים להשתמש בתוכנה לאורך כל מחזור חיי הפרויקט ועל ידי כך לצמצם את היקף השגיאות, לבצע משימות מחדש, לשפר את רמת הדיוק, לייעל תהליכי בדיקה ואישור מסמכים, לסנכרן חברי צוות ולתזמן פרויקטים בקלות.

Autodesk BIM Collaborate
תוכנת תכנון מבוססת ענן לשיתוף פעולה המחברת בין צוותי AEC למודלים ונתונים ומאפשרת להאיץ תהליכי תכנון ולתאם תהליכי עבודה באמצעות אוטומציה פשוטה ממקור נתונים אמין אחד.
השימוש בתוכנה משפר את איכות שיתוף פעולה בסביבת נתונים משותפת ומסייע ליצור תכנונים איכותיים יותר, לבצע פרויקטים בהתאם לתכנון, לקבל החלטות חכמות יותר על בסיס תובנות מהשטח, להעריך יכולות ביצוע, למנוע התנגשויות לצמצם סיכונים ולספק פרויקטים בזמן ובמסגרת התקציב. כל זאת תוך תקשורת הדדית שוטפת ואיכותית מקצה לקצה לאורך כל מחזור חיי הפרויקט. 


דרך חדשה לבנות פרויקטים איכותיים ורווחיים
הפורטפוליו של ACC נבנה מתוך הבנה מעמיקה של הצרכים הייחודיים של כל תהליך עבודה קריטי בשאיפה להציע תוכנה ידידותית וקלה לשימוש שמפשטת תהליכים, מגבירה את הבהירות ומקצרת זמנים. כתוצאה מכך המשתמש נהנה מערכה מקצועית של כלים ייעודיים שיודעים לפתור אתגרים מרכזיים באלגנטיות ובאופן עצמאי ואשר השימוש בהם משנה את אופן ביצוע הפרויקטים בכל היבט:

תכנון
ACC מסייעת להפוך תכנונים מחזון ותיקיית מסמכים לנכס חי המשרת את צרכי הבניין לאורך מחזור חייו. עם ACC אדריכלים, מהנדסים וצוותי פרויקט משתפים פעולה ומתאמים תכנונים משותפים ללא קשר למיקום, תפקיד או שלב בפרויקט. כך תהליכי פיתוח התכנון הופכים לפשוטים יותר, הסיכון לאבד מידע מצטמצם משמעותית, והחיבור האמיתי בין תכנון לביצוע מתבטא ברמת שיתוף איכותית ושקופה יותר בין מתכננים ובונים.

תפעול
השימוש בטכנולוגיית ACC מבוססת הענן מסייע להשיג תוצאות טובות יותר ולספק פרויקטים איכותיים באמצעות המרת משימות ידניות לאוטומטיות וייעול שיתוף הפעולה בין כל בעלי עניין בפרויקט. מגוון הכלים של הפלטפורמה מאפשרים להגדיר תוכנית עבודה מדויקת טרם תחילת העבודה על הפרויקט, לשפר את איכות התכנון ויכולת הביצוע, ולאתר את אנשי המקצוע והספקים המוסמכים והמתאימים ביותר כדי לצמצם סיכונים בכל פרויקט.
עם פתרונות ACC, צוותי טרום-בנייה יכולים ליישם את כוונת התכנון, להגיש הצעות תחרותיות, להפחית סיכונים פיננסיים ולהישאר רווחיים באמצעות תיאום יעיל יותר, הגדרה מדויקת יותר של תנאים למודל, כימות, וניהול הצעות והסמכות.

בניה
במרבית המקרים תהליך הבנייה מקוטע ולא רציף והניתוק בין שלבי הפרויקט גורם לחוסר ודאות לאורך הפרויקט ולחוסר יכולת לשלוט בתוצאות הפרויקט. היכולת לחבר בין אלמנטים שונים, כגון: בקשות למידע (RFI), בעיות, תהליכי עבודה בין המשרד לשטח, וטכניקת ניתוח נתונים יכולה להשפיע על העלות, לוח הזמנים, האיכות והבטיחות של כל פרויקט.
ACC מסייעת להתגבר על חסמים אלו הללו על ידי הסרת גורמים מעכבים, תמיכה בפעילות ההדדית בין שלבי העבודה והפיכת נתוני הפרויקט למידע מעשי.

ביצוע
חיבור נתוני ה-BIM שנוצרו במהלך התכנון והבנייה לביצוע בשטח מאפשר לצפות במודל ולגשת לרשימות תחזוקה, לוחות זמנים והיסטוריה. כאשר כל צוותי הפרויקט עובדים עם פלטפורמת נתונים משותפת, בעלי הפרויקט יכולים להתעדכן לגבי מצב הפרויקט, שינויים ובעיות בכל עת מכל מקום.
עם ACC המשמעות של שיפור היכולת לצפות במודל ובמידע מתבטאת ביכולת טובה יותר לחזות את תוצאות הפרויקט ובאספקת פרויקטים רווחיים הרבה יותר.


למה כדאי להשתמש ב-
ACC
?
הקבלנים המובילים בעולם עובדים עם ACC, התוכנה הטובה ביותר מסוגה בעולם, כדי לחבר בין צוותי התכנון במשרד לצוותי הביצוע באתר הבנייה לאורך כל שלבי התכנון, הבנייה והביצוע, ולספק פרויקטים איכותיים יותר בזמן ובמסגרת התקציב:

הגדלת כמות הפרויקטים
ייעול תהליכי בנייה מוקדמת, שיפור רמת הדיוק של הצעות המחיר הגשת יותר הצעות ואספקת פרויקטים איכותיים יותר בזמן ובמסגרת התקציב.

צמצום סיכונים
ייתור משימות חוזרות, צמצום היקפי שגיאות וטעויות אנוש, שימוש שוטף בתוכניות והמסמכים העדכניים ביותר, יכולות ניתוח נתונים מתקדמות ושיפור היכולת לחזות מראש מגמות בפרויקט.

שיתוף פעולה ומידע
חיבור בין צוותי תכנון, בנייה ותפעול בפלטפורמת נתונים משותפת לתקשורת ושיתופי פעולה חלקים לאורך כל מחזור החיים של הפרויקט, התעדכנות הדדית בזמן אמת וסנכרון שוטף של כל הגורמים המעורבים בפרויקט.

תובנות איכותיות
הכמויות העצומות של נתונים שיוצרות BIM וטכנולוגיות אחרות פותח את הדלת לדיסציפלינה החדשה – מידע מבני – ומאפשר לחזות את העתיד על ידי כריית נתונים ממידע זה והפיכתם לתובנות.

בטיחות
מנתחים מצבים צפויים ובלתי צפויים כדי לזהות בעיות בטיחות מוקדם יותר ולשפר את הבטיחות באתר הבנייה.

איכות
בניית הפרויקט נכון כבר בפעם הראשונה ומניעת התנגשויות באמצעות זיהוי התנגשות אוטומטי ותהליכי עבודה, זרימת מידע וניהול פרויקטים יעילים הרבה יותר.

רווחיות
נתונים מנותקים יוצרים בלבול. נתונים מקושרים מחזקים החלטות בטוחות. ריכוז כל נתוני הפרויקט במקום אחד מאפשר לקבל תובנות חזויות המסייעות להפחית סיכונים ולהגדיל רווחים.

 

מי משתמש ב- Autodesk Construction Cloud?
ACC מיועדת לאדריכלים, מתכננים, מהנדסים, קבלנים, קבלני משנה, שרטטים, מנהלי BIM ו-VDC, מנהלי פרויקטים, בעלי פרויקטים, יצרנים ועוד, שחשוב להם לשתף פעולה באופן שוטף ורציף באמצעות תוכנה חזקה ופשוטה שמחברת תהליכי עבודה קריטיים עם כל אחד מהם, כגון:

קבלנים שרוצים לצמצם עלויות ולשפר את השקיפות על ידי חיבור השטח והמשרד.
קבלני משנה שרוצים לספק פרויקטים בזמן ובתקציב עם כלים המחוברים לשטח ולמשרד.
אדריכלים, מהנדסים ומתכננים המעוניינים לשתף פעולה באופן שוטף בתכנונים מתואמים לבנייה מכל מקום.
בעלי הפרויקט שרוצים להתחבר עם שותפיהם לפרויקט ולדעת כיצד מתקדם הפרויקט איך יראה בכל עת.

 

לסיכום,
עם פתרון התוכנה המאוחד לתחום הבניה שמציעה ACC עם תהליכי העבודה המחוברים מעבירים מידע בין צוותים במהירות והמידע הקריטי נשמר ולא הולך לאיבוד בדרך כיוון שמתכננים, משתפים ופותרים בעיות במקום אחד.
הפלטפורמה המאוחדת מספקת ממשק פשוט וידידותי לשימוש שנבנה במיוחד כדי לנהל פרויקטים ביעילות, לגשת בקלות לקבצי פרויקט כדי להפחית עיבוד מחדש, לשפר את תוצאות ואיכות הפרויקט להגדיל רווחיות, לעקוב אחר ההוצאות מתחילת הפרויקט ועד סופו ולהעצים את המוניטין העסקי ע"י סיום פרויקטים בזמן ובתקציב.

דילוג לתוכן