Skip to main

איך טכנולוגיות ה- AI של אוטודסק מספקות מענה עוצמתי מאפשרות לאדריכלים, מהנדסים, מתכננים ואנשי מקצוע בתחום הייצור והמדיה להתמודד בהצלחה עם הדרישות התובעניות לעשות יותר עם פחות משאבים, לספק פרויקטים ברי קיימא מהר יותר, בעלויות נמוכות יותר ובאיכות גבוהה ולעבוד חכם, יעיל וקל יותר.


לעשות יותר בפחות, לספק פרויקטים ברי קיימא מהר יותר, בעלויות נמוכות יותר ובאיכות גבוהה יותר – אלה הדרישות היום בתחומי התכנון והייצור. בין אם מדובר בתחומי האדריכלות, ההנדסה והבנייה (AEC), התכנון, הביצוע והתשתיות או המדיה והבידור (M&E) – אנשי המקצוע בכל הדיסציפלינות מתמודדים עם לחץ מתמיד ליעילות, חדשנות ועמידה בקצב הביקוש שיוצרים צורך קריטי בפתרונות חדשניים. חבילת טכנולוגיות AI העוצמתית של אוטודסק מאפשרת לעבוד חכם, יעל ופשוט יותר, ומשנה את כללי המשחק.

אתגרים חסרי תקדים

הדרישה לתכנון וייצור איכותיים וברי קיימא מצד אחד מול לוחות זמנים צפופים ותקציבים נמוכים מצד שני מציבים אתגרים חסרי תקדים שמחייבים שינוי מהותי. החל מאספקת פתרונות דיור ותשתית לאוכלוסייה הגלובלית הגדלה ועד ליצירת תוכן בידורי בהיקפים עצומים למליארדי צופים ברחבי העולם – אנשי המקצוע בכל התעשיות נדרשים היום לפעול אחרת:

תעשיית ה-AEC נדרשת לבנות תשתית עבור כ- 10 מיליארד אנשים עד שנת 2050 ובמקביל להפחית את ההשפעה הסביבתית של הבנייה ב-35%.

תעשיית הייצור (D&M) נאבקת עם מחסור בכוח אדם בעוד שהביקוש למוצרים מותאמים ממשיך לגדול. לפי חברת המחקר דלויט עד שנת 2030 כ-2.1 מיליון משרות ייצור בארה"ב לא יאוישו.

תעשיית הבידור (M&E) מתמודדת עם הצורך הבלתי נגמר בתוכן שמתנגש עם מגבלות שיטות ייצור התוכן המסורתיות. פלטפורמות המדיה דורשות יותר תוכן כדי לספק את דרישת הצופים שלהן והיום יש יותר סדרות מקוריות מאי פעם. בשנת 2022 נרשם שיא של 599 הפקות תוכן חדשות רק בארה"ב, שזה קצת יותר מכפול בהשוואה לעשור קודם.

אתגרים אלו דורשים פתרונות חדשים. השימוש ביכולותיה ועוצמתה של הבינה המלאכותית כבר אינו בבחינת Nice to have שכדאי לשקול לאמץ אלא Must have ככלי חיוני לכל מי שרוצה להישאר רלוונטי ולא להישאר מאחור.

כאן Autodesk נכנסת לתמונה ועוזרת לאנשי המקצוע לעבוד בצורה חכמה, יעילה ופשוטה יותר עם חבילת טכנולוגיות AI עוצמתית שמשנה את כללי המשחק.

 

מגשרים על פערי הביקוש

 

במהלך העשור האחרון Autodesk השקיעה משאבים רבים בתחום ה-AI מתוך הבנת פוטנציאל הטרנספורמטיביות שהבינה המלאכותית יודעת להציע ללקוחותיה בתעשיות השונות. כיום Autodesk AI, החבילה המקיפה של טכנולוגיות מבוססות בינה מלאכותית, מוטמעת במוצרי התוכנה של Autodesk ובפלטפורמת Autodesk Design and Make ומאפשרת להרחיב את היצירתיות האנושית, להפוך משימות מייגעות לאוטומטיות ולהפיק תובנות חשובות מנתוני הפרויקט:

אוטומציה: מיכון משימות מייגעות שחוזרות על עצמן וגוזלות זמן ומשאבים יקרים. דמיינו תוכנה שיכולה ליצור שרטוטי בניין באופן אוטומטי, לתזמן משימות ייצור או אפילו לזהות סיכוני בנייה פוטנציאליים.

ניתוח נתונים: הפיכת נתוני פרויקט גולמיים לתובנות שניתן ליישם כמו למשל ניתוח ההשפעה הסביבתית של פרויקט, ייעול הקצאת המשאבים וזיהוי בעיות פוטנציאליות לפני שהן מתעוררות.

הרחבת יכולות: העצמת היצירתיות האנושית באמצעות כלים רבי עוצמה לחקר ופתרון בעיות. תארו לעצמכם תוכנת עיצוב שיכולה לייצר מאות אפשרויות עיצוב בשניות, או תוכנת אנימציה תלת מימדית המגיבה לפקודות בשפת האם שלכם.

 

יתרונות שאי אפשר להתעלם מהם

 

טכנולוגיות ה- AI של Autodesk לא רק מאפשרות פרודוקטיביות רבה יותר אלא גם מספקות כלים למימוש רעיונות שאפתניים ויצירתיים יותר. השימוש בכלי הבינה המלאכותית של Autodesk מאפשר לאדריכלים, מהנדסים, מתכננים ואנשי מקצוע בתחום התכנון, הייצור והמדיה לעשות יותר בפחות וליהנות מיתרונות רבים במגוון היבטים:

חדשנות – לחקור יותר רעיונות תכנון בפחות זמן ולהגיע לפתרון האופטימלי מהר יותר באופן עקבי.

קבלת החלטות חכמות – להשיג תובנות עמוקות יותר מהנתונים שלהם ולקבל החלטות מושכלות לאורך תהליך התכנון.

פתרונות חכמים יותר – לצמצם טעויות אנוש ושגיאות ולטפח תהליכי עבודה חדשניים לייעול תכנונים והפקת פרוייקטים ברי קיימא חסכוניים.

חיסכון משמעותי בזמן – לפנות זמן יקר לפתרון בעיות יצירתי על ידי אוטומציה של משימות מייגעות שבעבר דרשו זמן יקר והיום מתבצעות אוטומטית בפחות זמן, פחות טעויות והרבה פחות עלויות.

 

פלטפורמת AI חוצה תעשיות

פלטפורמת ה-Design and Make (D&M) של Autodesk משלבת את Autodesk Platform Services יחד עם שלושת פתרונות הענן Forma, Fusion ו-Flow, לאיחוד נתונים ותהליכי עבודה חוצי תעשיות במודל נתונים מרכזי המספק תשתית נתונים משותפת לעננים בתעשייה. כלי ה- AI שאוטודסק שילבה בכל אחד מפתרונות הענן האלה מסייעות לאנשי המקצוע בתעשיות האדריכלות, ההנדסה, הבנייה, הייצור והבידור להתמודד טוב יותר עם לוחות הזמנים הצפופים והביקוש הגבוה מאי פעם לביצועים:

 

FUSION 360

תכנון גנרטיבי לייעול תהליכי תכנון, בדיקת תכנונים מהר יותר, גילוי רעיונות חדשניים, ותכנון בהתאם לחומרים וטכניקות ייצור ספציפיות.

תחזית עלויות ייצור מדויקת המבוססת על תהליכי והיקפי ייצור לקבלת החלטות מושכלות.

רצף תפעולי של עבודה מבלי להמתין לסיומו של פרויקט מסויים וליצור צווארי בקבוק.

שיפור איכות תוצרים, יצירת חלקים מדויקים ומוכנים לייצור בהתאם לדרישות הנדסיות ספציפיות, עריכת חלקים, אופטימיזציה של תהליכי ייצור וצמצום דרמטי של היקף תהליכי הבדיקה.

הגעה מהירה יותר לשוק עם אוטומציה של משימות שאינן דורשות מומחיות מקצועית, פינוי זמן לחקר מעמיק של רעיונות וחשיבה מקצועית, תהליך ייצור קל ומהיר ואספקת פתרונות ישירה.

 

FORMA

ייעול תהליכי עבודה לאורך כל הפרויקט, הגדרת פרויקט אינטואיטיבית, אוטומציות תכנון, אינטגרטיביות חלקה לתוכנות אחרות כמו Revit ומיקוד בסדרי עדיפויות.

תובנות מבוססת נתונים, יצירה ובדיקה מהירה של גרסאות תכנון שונות בזמן אמת, שיפור האינטואיטיביות וקבלת החלטות תכנון מושכלות המובילות לתוצאות עסקיות טובות יותר.

שיתוף פעולה בכל זמן ומקום בכל פרויקט ומודל תלת מימדי מבוסס ענן

יותר פרויקטים והצעות חדשות באמצעות שימוש בנתונים חזותיים המספרים סיפור תכנוני משכנע שמעודד בעלי עניין לבצע רכישה מוקדמת.

 

FLOW

תפוקה גבוהה בפחות זמן, הפעלה מהירה של צוותי עבודה ושיתוף פעולה בזמן אמת של אמנים ואולפנים על פרויקטים חיים או בענן לאורך כל תהליך הפקת פרויקט התוכן.

תוכן איכותי יותר, מהר יותר, המבוסס על משוב מהיר וברור ביעילות, זירוז מחזורי הגהה, אישור וקבלת החלטות יצירתיות וקיצור זמן מסירת פרויקט התוכן.

חווית עבודה משופרת, תהליכי עבודה מרוכזים וקלים שמאפשרים להזרים, לסקור ולחזור על נכסים חיים בזמן אמת, פתרונות לייעול תהליכי הביקורת והמשוב היצירתיים לביצוע שינוי תוכן בביטחון, מבלי להיגרר להיבטים הטכניים של ההפקה.

 

הפרדיגמה החדשה

 

עם פלטפורמת ה- D&M אוטודסק משנה את פרדיגמת הנתונים ומאפשרת ללקוחותיה להפיק ערך מרבי מהנתונים שלהם באמצעות פתיחת נתונים כלואים והפיכתם לפרטניים, נגישים וברי הפעלה. היכולת למנף את הבינה המלאכותית לשילוב אוטומציה, תובנות חזותיות ופתרונות חכמים בתהליכי העבודה פותחת עידן חדש, זריז ויצירתי יותר של עבודה עם פלטפורמת תכנון חדשנית בכל תעשיה:

אדריכלות, הנדסה ובנייה (AEC) – ניתוח סביבתי בזמן אמת, צמצום סיכונים, חיפוש חכם, תכנון מודלים גנרטיביים למערכות ניקוז ב-Civil 3D ואיטרציות מהירות יותר ב-AutoCAD , הפיכת משימות כמו סקירת מסמכים לאוטומטיות והפקת תובנות ויזאוליות מנתוני הפרויקט הם רק כמה דוגמאות ליכולות ש- AI מציעה לשיפור תהליכי עבודה בתחום זה.

ייצור (D&M) – מתכנון גנרטיבי לבחינת אינספור אפשרויות ועד ליצירת שרטוטים אוטומטית, מהרעיון ליצירה – בינה מלאכותית מייעלת כל שלב בתהליך התכנון והייצור, הופכת משימות לאוטומטיות, מציעה אפשרויות תכנון חדשניות, ומאפשרת שיתוף פעולה חלק לאורך תהליכי התכנון והייצור.

מדיה ובידור (M&E) – בתהליך עתיר העבודה של יצירת התוכן הבינה המלאכותית הופכת משימות מייגעות לאוטומטיות ומאפשרת לאנשי המקצוע להתמקד יותר בעבודתם, לחקור תזמון גנרטיבי כדי לייעל הקצאת משאבים ובאופן כללי לייעל את תהליכי הפקת התוכן.

 

מעצבים מחדש גם את עולם האדריכלות והבניה

 

תעשיית האדריכלות, ההנדסה והבנייה (AEC) נמצאת על סף מהפכה. בינה מלאכותית (AI) אינה עוד מושג עתידני אלא מציאות רבת עוצמה עם פוטנציאל לחולל מהפכה בדרך שבה מתכננים ויוצרים. עד כה תעשיית ה- AEC הסתמכה במידה רבה על תהליכים ידניים ומומחיות אנושית. אמנם גישה זו הניבה מבנים יוצאי דופן, אך בפועל היא גוזלת זמן, סובלת משגיאות ומוגבלת על ידי ניסיון אישי. הבינה המלאכותית משנה את הפרדיגמה הזו באמצעות כלי אוטומציה חכמים ותובנות מבוססות נתונים. קבלו הצצה לאופן שבו AI משנה את המשחק:

עיצוב גנרטיבי: דמיינו תוכנה שיכולה ליצור מספר איטרציות עיצוב על סמך יעדי הפרויקט, האילוצים והגורמים הסביבתיים שלכם. זה בדיוק מה שכלי עיצוב גנרטיביים מבוססי AI עושים ובכך מאפשרים לחקור מגוון רחב יותר של אפשרויות ולבצע אופטימיזציה לביצועים.

ניתוח עתידי: ידוע שפרויקטי בנייה מאופיינים באתגרים ובעיכובים בלתי צפויים. בינה מלאכותית יכולה לנתח נתונים היסטוריים ולזהות סיכונים פוטנציאליים לפני שהם מתרחשים בפועל וזה מאפשר לקבל החלטות מושכלות, לצמצם בעיות באופן יזום ולהבטיח את הצלחת הפרויקט.

שיתוף פעולה טוב יותר: תקלות תקשורת בין אדריכלים, מהנדסים וקבלנים הם עניין שבשגרה. פלטפורמות שיתוף פעולה מבוססות בינה מלאכותית יכולות לגשר על הפער הזה באמצעות שיתוף מידע חלק, משוב בזמן אמת ובקרת גרסאות.

אלו הן רק כמה דוגמאות נבחרות. פוטנציאל ה- AI משתרע הרבה מעבר לכך, ומקיף תחומים כמו:  בדיקות תאימות אוטומטיות לקוד,  מידול והדמיה בתלת מימד, ניתוח מבני ואופטימיזציה, ייעול תכנון בר קיימא, ניטור אתר בנייה, מעקב אחר התקדמות, ועוד.

 

למה כדאי לאדריכלים, מהנדסים, מתכננים ויצרנים לאמץ AI?

 

הבינה מלאכותית היא כלי בעל פוטנציאל אדיר לחולל מהפכה בדרך שבה אנחנו מתכננים ויוצרים ולהישאר מאחור בשוק כל כך תחרותי עלול להיות קריטי. אדריכלים, מהנדסים ומתכננים יכולים להתקדם מקצועית שיאמצו טכנולוגיות AI ישיגו יתרון תחרותי באמצעות:

יעילות: משימות שחוזרות על עצמן הופכות לאוטומטיות ומפנות זמן יקר להתמקד בפעילויות בעלות ערך גבוה כמו פתרון בעיות יצירתי ואינטראקציה עם לקוחות.

צמצום שגיאות: האלגוריתמים של AI מנתחים מערכי נתונים עצומים ויכולים לזהות פגמים פוטנציאליים בתכנון או סיכוני בנייה שעלולים לחמוק מעין אנושית. כתוצאה מכך יהיו פחות מקרים יקרים של עיבוד פרויקטים חוזרים ויופקו יותר פרויקטים איכותיים.

יצירתיות: AI נועדה להגביר את היצירתיות האנושית ולא להחליפה. כלי עיצוב גנרטיביים מסייעים לעורר רעיונות חדשים ולהוביל לפתרונות חדשניים שלא היו אפשריים בשיטות מסורתיות.

שביעות רצון לקוחות: כלים מבוססי בינה מלאכותית מאפשרים לספק פרויקטים מהר יותר מבלי לחרוג ממסגרת התקציב מעבר לציפיות הלקוח. כלי ניתוח וחיזוי מסייעים לנהל סיכונים, לעדכן את בעלי העניין ולטפח רמה גבוהה יותר של אמון ושיתוף פעולה.

 

מעבר להייפ: איך הבינה המלאכותית יכולה לעבוד בשבילכם?

 

בעוד שבינה מלאכותית מציעה יתרונות אדירים חיוני לגבש אסטרטגיית עבודה מעשית במטרה ליצור אינטגרציה יעילה ומניבה בין יישומי ה- AI וסביבת העבודה הקיימת באמצעות כמה שלבים חיוניים:

זהו את הצרכים שלכם: התחילו באיתור תחומים בהם זרימת העבודה מאתגרת יותר. כך למשל אם יש לכם מחזורי תכנון ארוכים מידי או מגבלות תקציביות – בחרו פתרונות AI שנותנים מענה לצרכים הספציפיים שלכם.

השקיעו בהדרכה: לא כל חברי הצוות מכירים בינה מלאכותית. ספקו תוכניות הדרכה שיעזרו להם להבין כיצד למנף כלי בינה מלאכותית ביעילות ולשלב אותם בתהליכי העבודה הקיימים שלהם.

התחילו בקטן: אל תנסו לשפר הכל בבת אחת. התחילו עם פרויקט פיילוט או כלי AI אחד כדי להעריך את השפעתו ולצבור ניסיון לפני יישום בקנה מידה מלא.

 

המומחים של תים קאד מתאימים לכם AI

מעמדה הייחודי של תים קאד כנציגה הרשמית של אוטודסק בישראל יחד עם צוות המומחים המנוסה שלנו במגוון תחומי התכנון, מאפשר לנו לספק לכם את מיטב כלי ה-AI לעבודה היעילה והמניבה ביותר.

Autodesk AI היא יותר מסתם טכנולוגיה. היא זרז לעתיד מזהיר. מינוף העוצמה ויכולות הבינה המלכותית פותח עולם שלם של אפשרויות חדשות ומשפיע באופן מתמשך על העולם שלנו וסביבנו.

אנחנו כאן כדי לספק לכם מענה מקצועי ופתרון מותאם אישית על בסיס היכרות מעמיקה עם הצרכים המקצועיים והאתגרים העסקיים שלכם, פתרונות ה- AI של אוטודסק ודרישות השוק.

מוכנים לקחת את הפרוייקטים שלכם לשלב הבא? תנו לנו לעזור לכם לגלות איך Autodesk AI יכולה להעצים את היכולת שלכם ליצור מחר טוב יותר.

דילוג לתוכן